Uncategorized

Kupiškio r. tautodailininkai LR Seime.

Visi labai tikisi, kad ateinant pavasariui, rudeniui, vasarai ir žiemai, būtent  pirmą kalendorinę dieną jie ir prasidės….Vasara pradžiugins spalvomis ir šiluma. Ruduo nusidažys margai. Pavasaris padovanos naują atgimimą medžiuose. Žiema užklos visus baltais patalais…

Šių metų gruodžio 2 d. Kupiškį taip ir pasitiko žiema… Vakare švietė saulė, o ryte visus nubudusius pradžiugino lengvas šaltukas ir baltas baltas sniegas… Auštant gražiam rytui prie Kupiškio bažnyčios rinkosi nemažas būrys kupiškėnų. Būtent šią dieną LRS narys Jonas Jarutis buvo suorganizavęs kelionę kupiškio rajono tautodailininkams ir būriui svečių į Lietuvos Respublikos Seima, kuriame vyko  Lietuvos tautodailininkų sąjungos Panevėžio bendrijos Kupiškio skyriaus narių darbų parodos atsidarymas. Visą kelionę kuravo LR seimo nario J. Jaručio padėjėjas Paulius Pranckūnas. Susipažinę su kelionės planu ir programa autobusas išriedėjo Vilniaus link.

Atvykus į Lietuvos Respublikos Seimą visus pasitiko  LR seimo narys J. Jarutis ir jo padėjėjai. Visiems suteikus reikiamą informacija būrys kupiškėnų buvo padalinti į dvi grupes, kuriuos pasitiko du gidai kurie vedė ekskursijas po Seimo rūmus. Po ekskursijos visų laukė susitikimas ir pokalbis su LR seimo nariu Jonu Jaručiu, kurio metu visi nuoširdžiai bendravo, aptarinėjo nudienos problemas ir galimas sprendimo galimybes. Buvo aptarti rūpimi klausimai. Visi susitikimo dalyviai buvo apdovanoti smulkiomis prisiminimo dovanėlėmis.

Baigiantis susitikimui visi buvom pakviesti į II Seimo rūmų pirmojo aukšto galeriją, kurioje prasidėjo tautodailininkų parodos atidarymas.  Renginį pradėjo Kupiškio r. tautodailininkų sąjungos pirmininkė Virginija Jurevičienė. Džiaugdamasi ji dėkojo LR seimo nariui J. Jaručiui už suteiktą galimybė eksponuoti Kupiškio krašto tautodailininkų darbus. Parodoje galima pamatyti Vytauto Jasinsko, Renės Sriubiškienės, Genės Vaičikauskienės, Alfonso Blažio, Irenos Vapšienės, Vytauto Pastarnoko, Gintauto Vaitonio, Romo Dobricko, Elenos Jankauskienės, Violetos Laužikienės ir Ritos Molienės darbus, kurie eksponuojami II Seimo rūmuose iki gruodžio 16 d.

Pakviestas tarti kelius žodžius LR seimo narys J. Jarutis džiaugėsi, kad daugelį šių tautodailininkų pažįsta jau ne vienerius metus. Daugelį žino kaip atkaklius, darbščius ir atsakingus žmones. Taip pat jis paminėjo, kad tai yra be galo didelė vertybė mūsų jaunajai kartai pažinti savo krašto paveldą ir tradicijas. Taip atsidėkodamas jis kiekvienam tautodailininkui įteikė  Seimo Kultūros komiteto pirmininko Ramūno Karbauskio ir savo paties pasirašytas padėkas už svarų indėlį į Lietuvos tautodailę, aktyvų ir ilgametį dalyvavimą pleneruose bei parodose ir aktyvų Kupiškio vardo garsinimą.

Parodos atidarymo metu bandonijų muzikos garsais džiugino Kupiškio muzikantai Alfredas Buška ir Edvardas Kareiva. Kurie buvo apdovanoti LR seimo nario J. Jaručio  smulkiomis dovanėlėmis.

Pasibaigus renginiui ir visiems atsisveikinus iki kitų susitikimų, kupiškėnai  aplankė sostinės žaliaskarę eglutę. Pasisėmę gerų emocijų, kalėdinės dvasios ir geros nuotaikos visi kartu išskubėjo į Kupiškį.

Muziejininkė Jurgita Malevičiūtė.