I salė

Lauko darbų ir įrankių ekspozicija

II salė

Gyvenimo nuo lopšio iki mirties ekspozicija

III salė

Vestuvių papročių ekspozicija

Ekspozicijos

Kupiškio etnografijos muziejuje atidaryta nuolatinė ekspozicija, kurią rengė Lietuvos Nacionalinio muziejaus architektė, mūsų žemietė Gražina Pajarskaitė.

Ši ekspozicija parodo ne XIX a. pab. – XX a. pr. kaimo žmogaus buitį, o būtį – gyvenimą nuo lopšio iki mirties. Tai ir darbai, namai, šventės, kapinių aura. Vyrauja cikliškumas ir darna su gamta. Žmonės darbus nudirbdavo su didžiule meile ir pagarba, o gamindami buityje naudojamus daiktus, siekė, jog jie būtų ne tik funkcionalūs, bet ir puošnūs. Visa tai perteikiama sakralizuotai ir pakylėtai.

Ekspozicijoje vizualiai pasakojama apie lauko darbus, toliau pereinama į gryčios erdvę, kur verda visas šeimynykščių gyvenimas. Galiausiai patenkama į seklyčią, Kupiškio apylinkėse vadinamą „stanciją“, kurioje per šventes burdavosi giminės ir svečiai. Joje yra akcentuojami vestuvių papročiai, atspindintys gilią ir svarbią senovinių kupiškėnų vestuvių tradiciją.

Ekspoziciją sudaro vientisa, harmoninga kompozicija, kuri atskleidžia, jog XIX a.pab. – XX a.pr. paprastas kaimo gyvenimas nors jau praėjo, tačiau yra prasmingas ir nepamirštas.

Kiekvienas ekspozicijoje atras kažką artimo ir pažįstamo…

Kviečiame apsilankyti ir įsitikinti patiems.