Partizanų ženklai

(5 - 12 klasių mokiniams)

Edukacija tinka ne tik mokiniams, bet ir suaugusiems. Edukacinis užsiėmimas apima 1945-1953 m. laikotarpį. Užsiėmimo metu susipažinsite su Algimanto apygardos partizanų istorija. Taip pat su Lietuvos partizanų ženklais. Galėsite pasidaryti ant audinio išdegintus partizanų antspaudus arba pasirašyti pasižadėjimą Lietuvai ir pasidaryti autentiškus Algimanto apygardos vadovybės antspaudus.

Edukacinę pamoką muziejininkė Miglė Cimolonskienė

Tel. 8 459 35439

Archeologijos lobynas

(7 - 12 klasių mokiniams)

Edukacija skirta ne tik mokiniams bet ir suaugusiems, kurie domisi archeologijos tyrinėjimų specifika. Užsiėmimo metu galėsite tapti tikrais archeologais ir iesškoti paslėptų radinių. Taip pat turėsite progą susipažinti su senąja Lietuvos istorija, bei muziejuje esančiais archeologiniais radiniais.

Edukacinę pamoka veda Kupiškio etnografijos muziejaus muziejininkė Miglė Cimolonskienė.

Tel. 8 459 35439

Lietuvos valstybingumo ženklai

(1 - 4 klasių mokiniams)

Mūsų istorija turtinga svarbiomis, pasididžiavimo vertomis ir minėtinomis datomis. Norime ne tik pasididžiuoti šimtu permainingų metų, ne tik prisiminti praeitį, bet ir parodyti Kupiškio krašte paliktus šimtmečio ženklus. Minint Valstybės atkūrimo šimtmetį kviečiame dalyvauti edukacinėje pamokoje „Lietuvos valstybingumo ženklai“ ir įprasminti šią Lietuvai reikšmingą šventę savo kūrybos darbais. Pamokos metu vaikai bus supažindinami su Lietuvos valstybės ženklais, jų reikšme ir prasme Lietuvai. Dalyviai susipažinę su istorine medžiaga turės galimybę praktiškai pavaizduoti valstybingumo ženklus įvairiais būdais:

iš vaško išsilieti norimos formos trijų spalvų žvakutę,
iš modelino ar plastilino nulipdyti Lietuvos valstybingumo ženklus,
su guašu, akvarele ar pieštukais nupiešti Lietuvą,
sudėlioti dėlionę.
Edukacinę pamoką Kupiškio etnografijos muziejuje veda Jurgita Malevičiūtė.

Tel. 8 459 35439

A. Petrausko muziejuje veda Laura Eižinienė, tel. 861001465

V. Šleivytės paveikslų galerijoje arba Laukminiškių kaimo muziejuje

veda Jolanta Knizikevičienė, tel. 861630056

Lietuvos valstybės simboliai

(priešmokyklinukams, mokiniams ir suaugusiems)

Kiekvienos valstybės gyvenime gausybė simbolių, apie kurių kilmę ir prasmę pilietis net nepagalvoja.

Lietuvos Valstybės šimtmečio metais gilinsime žinias apie pagrindinius valstybingumo simbolius bei aiškinsimės, kur jie yra panaudojami. Teorines žinias pagrįsime praktinėmis užduotimis dirbant grupėse. Lankytojai patys narplios miestų išdėstymo dėlionę ir jų simboliką, atliks individualias kūrybines užduotis kurdami reprezentacinius valstybės simbolius, rungsis žinių turnyre ir bus apdovanoti lietuviškomis pinigų kupiūromisJ

Šis edukacinis užsiėmimas skiriamas įvairaus amžiaus moksleiviams ir visiems, kurie domisi Lietuvos istorija ir jos paveldu!

Edukacinį užsiėmimą veda muziejininkės Rūta Vitė ir Kristina Jokimienė.

Tel. 8 459 35439

Užgavėnių kaukės

(7-12 klasių mokiniams, suaugusiems, organizuojami užsakymai iki Užgavėnių likus 1-1,5 mėn.)

Užgavėnių kaukės – viena iš pagrindinių šventės atributikų. Kaukės buvo dažniausiai daromos iš medžio žievės, avikailio arba kito kailio, dabar iš popieriaus ar kartono. Šio užsiėmimo metu pasigaminsime charakteringą Užgavėnių kaukę (papjė, mašė technika).

Edukacinį užsiėmimą veda muziejininkė Kristina Jokimienė.

Tel. 8 459 35439

Mįslių ir eksponatų draugystė

(priešmokyklinukams, 1-4 klasių mokiniams)

Ekspozicijoje senoviniai daiktai ir rakandai kiekvienas turi savo vardą. O jį mažiesiems lankytojams padės atspėti mįslės ir jų atsakymai. Įminsime mįslę, o tada surasime ekspozicijoje. Taip susidraugaus mįslės, eksponatai ir, aišku, vaikučiai!

Edukacinį užsiėmimą veda muziejininkė Kristina Jokimienė. Tel. 8 459 35439

Tautiniai drabužiai

(8-12 klasių mokiniams)

Užsiėmimo metu sužinosite apie tautinio kostiumo nešiojimo kultūrą, jo visas dalis, koloritą ir regioninius skirtumus. Plačiau nagrinėsime aukštaitiškus kostiumus, mokysimės rišti nuometą.

Edukacinį užsiėmimą veda muziejininkė Kristina Jokimienė.

Tel. 8 459 35439

Rudeninė puokštė

(priešmokyklinio ugdymo vaikučiams ir 1-6 klasių mokiniams)

Pamoka vedama tik rugsėjo-lapkričio mėnesiais. Praktinio užsiėmimo metu išmoksite sukti gėles iš klevo lapų. Šiomis gėlėmis galėsite papuošti savo klasę, mokyklą, namų interjerą.

Edukacinį užsiėmimą veda muziejininkė Kristina Jokimienė.

Tel. 8 459 35439

Pintinės juostos

(5-12 klasių mokiniams)

Praktinio užsiėmimo metu išmoksite pinti aukštaitiškas pintines juostas. Norintys nusipinti tautiniam kostiumui tinkamas juostas gali užsisakyti ilgalaikę mokomąją programą.

Edukacinį užsiėmimą veda muziejininkė Kristina Jokimienė.

Tel. 8 459 35439

Ar puošite eglutę?

(priešmokyklinio ugdymo vaikučiams ir 1-5 klasių mokiniams)

Užsiėmimo metu susipažinsite kaip senovėje buvo puošiama kalėdinė eglutė. Jei norite, kad eglutė būtų pati gražiausia, siūlome rinktis šį edukacinį užsiėmimą!

Edukacinį užsiėmimą veda muziejininkė Kristina Jokimienė.

Tel. 8 459 35439

Pasakojamoji ir dainuojamoji tautosaka vaikams

(1-5 klasių mokiniams)

Tai trumpa pažintis apie dainuojamąją ir pasakojamąją tautosaką. Užsiėmimo metu klausysitės pasakojimų, mokysitės liaudiškų žaidimų ir dainų.

Edukacinį užsiėmimą veda muziejininkė Kristina Jokimienė.

Tel. 8 459 35 439

Margučiai, jų raštai

(priešmokyklinio ugdymo vaikučiams ir 1-12 klasių mokiniams)

Užsiėmimo metu susipažinsite su margučių marginimo būdais, simboliais, ornamentika. Iš gausybės raštų pavyzdžių patys išsirinksite ornamentus ir jais marginsite kiaušinį. Nepamirškite atsinešti baltų kiaušinių (pagal galimybes)!

Edukacinį užsiėmimą veda muziejininkė Kristina Jokimienė.

Tel. 8 459 35 439

Senasis Kupiškis

(6-12 klasių mokiniams)

Kviečiame į edukacinę pamoką-ekskursiją. Jos metu sužinosite Kupiškio miesto istoriją, architektūros paveldo objektus, išgirsite pasakojimus apie žymiausius krašto žmones bei atliksite praktines užduotis. Jūsų laukia ekskursija po Kupiškio miestą!

Edukacinį užsiėmimą veda muziejininkė Aušrelė Jonušytė.

Tel. 8 459 35439

Pažintis su Henriko Orakausko skulptūromis

(7-12 klasių mokiniams)

Ekskursijos metu susipažinsite su skulptoriaus H. Orakausko asmenybe, aplankysite Kupiškio mieste esančias skulptūras, sužinosite jų simbolių, metaforų ir ženklų reikšmes. Susipažinę su trimatės formos kūriniais, pamėginsite į meno kūrinius pažvelgti profesionalų akimis bei atlikti praktinę užduotį.

Edukacinį užsiėmimą veda muziejininkė Virginija Pakalniškienė.

Tel. 8 459 35439

Buitinė aplinka - praeities liudininkė

(2-7 klasių mokiniams)

Aplankius muziejaus ekspoziciją, susipažinsite su XIX a. pab – XX a. kaimo kasdieniais darbais, su etnografinių daiktų paskirtimi. O taip pat per daiktus ir jų istorijas atkursite tam tikrus gyvenimo fragmentus. Turėsite galimybę prisiliesti prie senovinio gyvenimo būdo išbandydami kai kuriuos rakandus ir patys. Įtvirtinsite įgytas žinias žaisdami.

Edukacinį užsiėmimą veda fondų saugotoja Giedrė Zuozienė.
Tel. 8 459 35439

ADOMO PETRAUSKO MUZIEJUJE

Rid rid margučiai

(1-7 klasių mokiniams)

Pamokos metu moksleiviai bus supažindinti su Velykų šventės papročiais, tradicijomis, kiaušinių dažymo būdais. Pasirinktas vienas iš kiaušinių dažymo būdų – marginimas dėmėmis. Ieškosime šiam būdui tinkamų augalų, o vėliau aptariant kiekvieno augalo išgaunamą spalvą dažysime kiaušinius. Pamokos pabaigoje mokiniai mins mįsles ir minkles bei darys kitas užduotis. Kiekvienas moksleivis, dalyvavęs pamokoje, turės savo išmargintą margutį.

Edukacinę pamoką veda muziejininkė Laura Eižinienė. Tel. 8 610 01465

Bitės liemuo, lino gelmuo

(4-12 klasių mokiniams)

Kadaise žvakės buvo vienintelis šviesos šaltinis namuose, bet išradus elektros lemputę, jos tapo kur kas rečiau naudojamos. Tačiau ir dabar tamsiais vakarais vis dar plazda nedidelė liepsnelė, suteikianti jaukumo, romantikos ir šilumos… Kad nebūtų pamirštas šis šviesos šaltinis, Adomo Petrausko muziejus kviečia į edukacinę žvakių liejimo pamoką. Jos metu sužinosite žvakės atsiradimo istoriją, su žvakėmis susijusius papročius, prietarus, žvakių liejimo technologiją ir būdus. Apžiūrėsite žvakidžių ir žibalinių lempų ekspoziciją. Išbandysite seniausią žvakių gamybos būdą, o savo nulietas žvakes galėsite parsinešti į namus.

Edukacinę pamoką veda muziejininkė Laura Eižinienė.

Tel. 8 610 01465

Papuoškim kraičio skrynią

(1-8 klasių mokiniams)

Užsiėmimo metu pasakojama kraičio skrynių reikšmė ir svarba. Dalyviai susipažins su skrynių puošybos elementais, spalvomis, simboliais ir praktiškai atliks kūrybinę užduotį – nupieš ir tradiciniais raštais išmargins iš popieriaus iškirptą skrynelę. Kviečiame dalyvauti ne tik vaikus bet ir suaugusiuosius.
Edukacinę pamoką veda muziejininkė Laura Eižinienė.
Tel. 8 610 0165

Lietuviškų žaislų istorija

(1-7 klasių mokiniams)

Užsiėmimo metu sužinosite senųjų žaislų atsiradimo istoriją, iš ko ir kas juos gamino. Turėsite galimybę aptarti senųjų laikų žaislus, jų medžiagą ir panaudojimą šiandieniniame gyvenime. Užsiėmimo metu mėginsime pasigaminti žaislą.

Edukacinę pamoką veda muziejininkė Laura Eižinienė.

Tel. 8 610 01465

Advento vainikas

(1-8 klasių mokiniams)

Edukacinio užsiėmimo metu dalyviai bus supažindinami su Advento vainiko reikšme, simbolika ir atsiradimo istorija. Grupės dalyviai išmoks nusipinti vainiką, simbolizuojantį rimties metą, sužinos, kokių draudimų buvo laikomasi šiuo laikotarpiu. Kviečiame dalyvauti ne tik vaikus bet ir suaugusiuosius.

Edukacinę pamoką veda muziejininkė Laura Eižinienė.
Tel. 8 610 01465

V. ŠLEIVYTĖS PAVEIKSLŲ GALERIJOJE

Lauko akmenėlis - pirmas kūrinėlis

(priešmokyklinio ugdymo vaikučiams ir 1-10 klasių mokiniams)

Kviečiame paviešėti dailininkės Veronikos Šleivytės gimtinėje, paklausyti pasakojimo apie jos vaikystę ir susipažinti su kūryba. Kartu kursime, piešime ant akmenukų, ieškosime naujų išraiškos priemonių, išbandysime įvairias technikas ( akvarelę, guašą, pastelę, kreideles ir kt. ). Tik truputėlį kantrybės, fantazijos, svajonių ir akmenėlis suteiks džiaugsmo- taps tikru meno kūriniu.

Edukacinę pamoką veda muziejininkė Jolanta Knizikevičienė. Tel. 8 616 30056

Slaptoji mokykla

(5-11 klasių mokiniams)

Ar žinote, kodėl Lietuvoje XIX a. antroje pusėje ir XX a. pradžioje veikė slaptosios mokyklos? O jeigu norite sužinoti, kokios buvo mokymosi sąlygos, dėstomi dalykai ir priemonės – atvykite į edukacinį užsiėmimą. Senoviškoje aukštaitiškoje troboje tapsite slaptosios mokyklos mokiniais: mokysimės skaityti lietuvišką elementorių „graždanką“, rašysime žąsies plunksna bei atliksime įvairias užduotis.

Užsiėmimo trukmė – 1 val. Dalyvių skaičius: 10 – 20. Vedama gegužės-rugsėjo mėn.

Edukacinę pamoką veda muziejininkė Jolanta Knizikevičienė. Tel.: 8 616 30056

Ateik, pajusk, išbandyk grafikos galimybes

(1-12 klasių mokiniams)

Jeigu norite sužinoti kas yra grafika, susipažinti su dailininkės Veronikos Šleivytės sukurtais grafikos darbais, siūlome atvykti į Veronikos Šleivytės paveikslų galerijoje vedamą edukacinį užsiėmimą ir išbandyti grafikos galimybes. Svarbiausia užsiėmimo dalis yra praktinis kūrybos procesas. Jūs turėsite galimybę sukurti unikalų autorinį kūrinį ar keletą jo egzempliorių.

Edukacinę pamoką veda muziejininkė Jolanta Knizikevičienė. Tel. 8 616 30056

LAUKMINIŠKIŲ KAIMO MUZIEJUJE

Mano pirmoji siūlinė lėlytė

(priešmokyklinio ugdymo vaikučiams ir 1-12 klasių mokiniams)

Norite smagiai praleisti laiką ir patys pasigaminti siūlinę lėlytę? Edukacinio užsiėmimo metu, pasitelkiant vaizdinę medžiagą, susipažinsite su siūlinės lėlytės gamybos ypatumais. Sužinosite kada ir kodėl atsirado rankų darbo lėlytės. Kiekvienas edukacinio užsiėmimo dalyvis išmėgins gebėjimus ir turės galimybę pasidaryti savo svajonių lėlytę.

Edukacinę pamoką veda muziejininkė Jolanta Knizikevičienė. Tel. 8 616 30056

Rankdarbiai iš vilnos

(6-12 klasių mokiniams ir suaugusiems)

Kviečiami visi norintys pasinerti į kūrybos pasaulį ir dalyvauti edukacinėje programoje „Rankdarbiai iš vilnos“. Užsiėmimo metu išgirsite apie vilnos pluoštą, vėlimo rūšis ir įrankius, dekoravimo priemones, būdus ir pan. Įgyvendinsite savo kūrybinę idėją kurdami iš vilnos. Išmoksite naudotis vėlimo adatomis. Temas bus galima pasirinkti užsiėmimų metu atsižvelgiant į programos dalyvių amžių, pomėgius, kalendorines šventes. Siūloma rankdarbių gamyba: burbuliukų iš vilnos vėlimas ir raktams pakabuko ar karolių suvėrimas; sagės ar gėlės vėlimas; padėkliuko kavos puodeliui ar telefono dėkliuko vėlimas; interjero detalės vėlimas; aksesuarai iš vilnos; žaisliuko vėlimas.

Edukacinę pamoką veda muziejininkė Jolanta Knizikevičienė. Tel. 8 616 30056

UOGINIŲ AMATŲ CENTRE

Pokalbiai su žolynais

(programa tinka tiek vaikams tiek suaugusiems)

Programos metu keliausime po pievas ir klonius. Mokysimės išgirsti ką kalba augalai, ką jie nori pasakyti. Taip pat mokysimės pažinti augalus, rinksime laukinius ir susipažinsime su naminiais augalais. Virsime arbatą iš surinktų augalų ir ragausime, degustuosime.

Trukmė ~ 2 val.

Dalyvių grupės sudaromos nuo 15 asmenų.

Programos kaina 3€ – 1 asmeniui (nuolaidos netaikomos).

Programos užsiėmimą veda Dalia Petraitienė.

Dėl programos detalesnės informacijos ir užsakymų teirautis tel: 8 688 01416.

Bitelės saldus medelis, bet sunkus darbelis

(programa skirta įvairaus amžiaus lankytojams)

Programos temos:

1. „Pratarmė ir bitininkystė“ (1 val.)

2. „Bičių šeima ir jos gyvenimas“ (1,5 val.)

3. „Bitininkavimo priemonės“ (2 val.)

4. „Bityno įkūrimo organizavimas“ (1 val.)

5. „Bičių produktai“ (1 val.)

Tikslas – suteikti elementarias žianias apie bičių gyvenimą ir jų priežiūrą.

Temą, lankytojų skaičių, laiką derinkite su Z. Vezbergu.

Kaina sutartinė. Informacija ir užsakymai tel. 8-699-26922.

Vaistas ir maistas visada šalia

(programa vedama tik gegužės-rugsėjo mėn.)

Ši edukacinė programa skirta skirtingo amžiaus žmonėms. Jos metu vaikai ir suaugusieji susipažins su mus supančiuose laukuose ir pievose augančiais augalais. Sužinos augalų naudingasiais savybes išmoks juos pažinti ir panaudoti tiek kasdieniniame gyvenime tik ir ištikus bėdai. Sužinos kaip teisingai rinkti ir paruošti naudojimui bei saugojimui turimus augalus.

Programoje dalyvaujantys žmonės turės galimybę pasigaminti ir paragauti žolių salotų, užtepo ant duonos, kiaušinienės su žolėmis, užsivirti arbatos iš surinktų augalų.

Numatoma 3dalių programos trukmė 2,5-3 val.:

1. Žolių rinkimas aplinkiniuose laukuose mokantis jas pažinti. Trukmė apie 1,5-2 val.

2. Surinktų žolių paruošimas naudojimui. Maisto ruošimas su surinktomis žolėmis. Paruošto maisto degustacija. Trukmė 0,5-1val.

3. Iškilusių klausimų aptarimas. Trukmė 0,1-0,5val.

Programa vedama grupėms nuo 8 iki 25 žmonių

Programos kaina 5€ suaugusiam žmogui ir 3€ vaikui.Užsiėmimą veda Renata Montvilienė

Tel. Pasiteirauti ir užsakyti 861582040

Vaistažolės prie namų

(programa vedama visus metus, vasaros metu naudojami švieži augalai, žiemos metu, džiovinti)

Ši edukacinė programa skirta skirtingo amžiaus žmonėms. Pogramos metu dalyviai susipažins su populiariausiais, dažniausiai auginamai daržo, darželio, gėlyno augalais kuriuos galima naudoti dažnai pasitaikančių ligų gydymui. Sužinos kaip teisingai rinkti ir paruošti naudojimui bei saugojimui turimus augalus. Susipažins su kitomis šių augalų panaudojimo galimybėmis.

Programoje dalyvaujantys žmonės turės galimybę paragauti skirtingų augalų arbatos ir įvertinti jų skonines savybes.

Numatoma 2dalių programos trukmė2-2,5 val.:

1. Susipažinimas su augalais ir jų savybėmis. Arbatų iš šių augalų degustacijos. Trukmė 1,5-2val.

2. Iškilusių klausimų aptarimas. Trukmė 0,1-0,5val.

Programa vedama grupėms nuo 8 iki 25 žmonių. Programos kaina 4€ suaugusiam žmogui ir 2€ vaikui.

Edukacinį užsiėmimą veda Renata Montvilienė.Tel. Pasiteirauti ir užsakyti 861582040

Krikštynos

Prieš važiuojant į bažnyčią siūlome atvykti į A.Petrausko sodybą ir išlydėti krikštuką pagal senovinius papročius ir tradicijas.

PALYDĖTUVĖS Į BAŽNYČIĄ

(apeigos vyksta A.Petrausko gryčioje)

Pasakojimas apie pribuvėjos svarbą vaikelio gimime ir iki krikštynų. Krikštatėvių(kūmų) patikrinimas,ar jie tinka užimti šias pareigas;

Kūmų priesaika.

Krikštuko nuprausimas vandeniu;

Krikštuko aprengimas krikšto drabužiais ir perdavimas kūmams;

Kūmos kraitis krikštukui (pintinė su krikšto apeigais kirtais daiktais)- organizatorių dovana krikštukui .

Vykimas į bažnyčią.

SUTIKTUVĖS IŠ BAŽNYČIOS

(ceremonija vyksta amatų centre)

Bromas (kūmai duoda išpirką už praėjimą);

Pasveikinimas (išlydėjom pagoniuką,sutinkam …,krikšto vardo spėjimas);

Sėdimas priestalo;

Senelių įšventinimas į senelius;

Vyrai kepa kiaušinienę;

Šventiniai pietūs;

Kūmų ir tėvų apsikeitimas dovanomis;

Bobutės košė;

Linksma ir aktyvi veikla – žaidimai, rateliai, pažadai krikštukui ir t.t.

Kaina ir programos scenarijus derinami individualiai.

Užsiėmimą veda Sandra Gabrėnaitė-Juknienė. Telefonai pasiteiravimui: 868443662, 867073114

el. paštas: sjukniene@gmail.com

Kupiškėnų ingeidžiai ir linksmybės

Tai tradicinio kasdieninio kupiškėnų stalo pristatymas. Programos metu galėsite dalyvauti patiekalų gamybos procese ir sočiai papietauti. Ilgai sėdėti už stalo neteks, nes kviesime jus dalyvauti tradiciniuose žaidimuose, šokiuose, išgirsite mūsų krašto pasakojimų.

Užsiėmimo trukmė apie 2,5 val. Priimamos 15-75 žmonių grupės. Kaina 15 Eur/asmeniui. Užsiėmimą veda Sandra Gabrėnaitė-Juknienė. Telefonai pasiteiravimui: 868443662, 867073114 el. paštas: sjukniene@gmail.com

Atajom sasut, tavį palydėt, jaunųjų dienelių tau pabaigt padėt...

(Mergvakaris pagal senąsias kupiškėnų tradicijas, vedamas nuo gegužės 1 d.)

1. Duonelės kepimas.

2. Rūtų ir lauko gėlių vainikėlių pynimas.

3. Nuometo rišimas.

4. Raganų viliojimo kerai, burtai, šokiai, ir žaidimai prie raganų laužo, mokymai kaip netekėjusios mergelėms rasti jaunikaitį .

5. Ant raganų laužo bus verdamas „raganų gėrimas“.

Programos trukmė iki 5 val. Programos scenarijus ir kaina derinama individualiai. Renginio metu vaišiname duona, sūriu, medumi, arbata, mergvakario pyragu “kasa”, bei raganų gėrimu.

Renginio metu dalyviai dėvi stilizuotus tautinius drabužius (duodami vietoje).

Galima maistą užsisakyti pagal pageidavimus arba atsivežti savo.

Užsiėmimą veda Sandra Gabrėnaitė-Juknienė. Tartis telefonu 868443662, el. paštas: sjukniene@gmail.co

Vesėlia anoj šaly...

(vedama nuo gegužės 1 d.)

1. Jaunųjų sutiktuvės su duona ir druska.

2. Pasoga. Autentiškos skrynios (ekspozicija muziejuje).

3. Senovės lietuvių piršlybų ir vestuvių apeigų pristatymas, patarimai nuotakai ir jaunikiui sėkmingam gyvenimui.

4. Vestuvių šokiai ir žaidimai.

5. Jaunieji rengiasi į vyro šalį. (Melžiava, pirmorytys ir svočios pietūs).

Apie visa tai sužinosite atvykę pas mus į Adomo Petrausko muziejų esantį Uoginių km., Kupiškio raj.

Programos trukmė nuo 1 iki 4 valandų. Kaina ir programos scenarijus derinami individualiai.

Užsiėmimą veda Sandra Gabrėnaitė-Juknienė. Tartis tel. 868443662, el.paštas: sjukniene@gmail.com

A. Petrausko gryčia - duona kvepia

Užsiėmimo metu jūs galėsite susipažinti su duonos kepimo paslaptimis, pamatyti kaip raugiama, maišoma bei kepama naminė duona. Galėsite patys dalyvauti kepimo procese – jo metu bus galima suformuoti savo kepaliuką, pašauti į duonkepę krosnį, luktelėti kol duonelė iškeps ir vėliau ją parsivežti namo. Edukacijos metu galėsite dalyvauti duonos kepimo procese, o kol duonelė keps, pasivaišinsite žolelių arbata, medumi, naminiu sūriu.

Užsiėmimo trukmė iki 2,5 val. Kaina: grupei iki 15 žmonių – 45 eurai, grupei nuo 15 žmonių – 1 asm. 3 eurai.

Užsiėmimą veda Sandra Gabrėnaitė-Juknienė. Tartis iš anksto telefonu 868443662. el. paštas: sjukniene@gmail.com

Rid rido margučiai..

Programos metu:
Supažindinsime su Velykų šventės papročiais ir tradicijomis;
Išbandysite įvairius margučių marginimo būdus ir technikas;
Pasigaminsite stalo puošmeną velykų margutį;
Žaisite žaidimus, ridensite margučius ir varžysitės;
Lauksite Velykų bobutės;
Ragausite šventinių zuikių vaišių.
Jūsų laukiame Amatų centre, Kupiškio rajonas,Uoginių kaimas.

Kaina 10 eurų/žm. su vaišėmis, be vaišių 5 eurai/žm. Užsiėmimo trukmė ~2 val. Programa organizuojama likus 1 mėn. iki Šv. Velykų.

Užsiėmimą veda Sandra Gabrėnaitė -Juknienė. tel. nr. 868443662

el. paštas: sjukniene@gmail.com

Užgavėnės

Užsiėmimo metu išgirsite pasakojimų apie senovinių Užgavėnių apeigas, papročius, pamatysite Užgavėnių kaukes, išmoksite jas daryti, dalyvausite Kanapinio ir Lašininio kovoje, žaisite žaidimus, dainuosite dainas, eisite ratelius. Jūsų laukia vaišės: blynai su uogiene ir grietine, kruopų košė su spirgučiais, džiovintų vaisių kompotas.

Programa „Užgavėnės“ organizuojama likus 1-1,5 mėn. prieš Užgavėnes.

Kaina 6 eurai/žm. Užsiėmimo trukmė ~ 1,5 val.

Užsiėmimą veda Sandra Gabrėnaitė-Juknienė. Tartis tel. 868443662, el. paštas: sjukniene@gmail.com

Prie balto šv. Kūčių stalo

Susėdus duonkepės sušildytoje gryčioje kviečiame prisiminti protėvių šv. Kūčių ir Kalėdų papročius. Dalyvausime Kūčių vakarienės ruošime: patys išsikepsime kūčiukus, dengsime šventinį stalą, puošime eglutę, žaisime, bursime.

Šventinė edukacinė programa 2 val. Jos metu bus pasakojama apie Advento, Kūčių, Kalėdų tradicijas; pinamas Advento vainikas, puošiama eglutė; skanaujama šeimininkės pagamintų patiekalų… (Iškepti kūčiukai dalyviui supakuojami išsinešimui)

Programa „Prie balto šv. Kūčių stalo“ vedama lapkričio-gruodžio mėn. Kaina 10 eurų/žmogui.

Užsiėmimą veda Sandra Gabrėnaitė-Juknienė. Tel. 868443662, el.paštas: sjukniene@gmail.com

Keramikos pasaulyje

Edukacinių užsiėmimų metu susipažinsite su įvairiomis molio rūšimis. Kurdami darbelius iš rudojo molio, išbandysite kūrybines jėgas ir realizuosite savo svajones.

Užsiėmimus užsisakyti tel.864050730

Patys mažiausi – kurs įvairias figūrėles, pasakų herojus.

Pradinukai – išbandys virvelinės keramikos ypatumus.

Vyresnėliai – lipdys nuostabią interjero detalę.

Suaugusiems – reikalingi du užsiėmimai. Pirmame – lipdys, o antrame – glazūruos.

Grupės dydis : 15 dalyvių. Trukmė : 1 val. Kaina: vaikui 3 €, suaugusiam 5€.

Užsiėmimą veda tautodailininkė Jurgita Čiplytė. Tel. 8 640 50730

Karpiniai

Karpymo užsiėmimus galima rinktis pagal poreikius arba sudėtingumo lygį:
nuo susipažinimo su karpymo meno pagrindais, sužinojimo apie Gyvybės medžio reikšmę lietuvių liaudies mene iki išmokimo sudėtingesnių karpinių kūrimo technikų, kerpant langų užuolaidėles, paveikslus su žmonių figūromis, angelais.

Organizuojami užsiėmimai: vaikams, jaunimui, suaugusiems.

Grupės dydis: 10–25 dalyvių. Trukmė: 1-1,5 val.

Kaina: vaikams 1€, suaugusiems 3€.

Užsiėmimus veda tradicinių amatų meistrė Virginija Jurevičienė. Tel. 8 611 39286

El. p. jurev@zerba.lt arba virgojurev@gmail.com